iCloud Özellikleri ve Detaylı Açıklamaları

Homer

Yönetici
iCloud özellikleri ve açıklamaları.

iCloud özelliğiAçıklama
Fotoğraflar simgesi
Tüm fotoğraflarınız ve videolarınız. Her zaman kullanılabilir.
iCloud Fotoğrafları fotoğraf ve videolarınızı güvenle saklar ve bunlara tüm aygıtlarınızdan ve web’de iCloud.com’dan erişmenize olanak tanır. Fotoğraf ve video albümlerinizi seçtiğiniz kişilerle paylaşmak ve bu kişileri paylaşılan albümlerinize fotoğraf, video ve yorum eklemeye davet etmek için Paylaşılan Albümler’i kullanabilirsiniz. Fotoğraflar hakkında daha fazla bilgi edinin.
iCloud Paylaşılan Fotoğraf Arşivi ile paylaşılan bir fotoğraf ve video koleksiyonunda en fazla beş aile üyesi veya arkadaş ile ortak çalışabilir daha eksiksiz anıların keyfini tek bir yerde çıkarabilirsiniz.
iCloud Drive simgesi
Tüm dosyalarınızı iCloud Drive’da güvenli tutma
Dosyalarınızı iCloud Drive’da güvenle saklayın ve düzenleyin. Tüm aygıtlarınızda ve iCloud.com’da bunlara erişebilir ve güncel tutabilirsiniz. Ayrıca, her yerden kullanılabilmeleri için Mac Masaüstü ve Belgeler klasörlerinizi de iCloud Drive’a ekleyebilir. iCloud Drive hakkında daha fazla bilgi edinin.
iCloud’da saklanan öğeleri paylaşabilir ve bunlar üzerinde başkalarıyla ortak çalışabilirsiniz. İçeriğinizi kimlerin görüntüleyebileceğine ve kimlerin değişiklik yapabileceğine karar verebilirsiniz. Katılımcılar içerikte düzenleme yaparsa bu düzenlemeleri herkes gerçek zamanlı olarak görür. Dosyalarda ve klasörlerde ortak çalışmak ve bunları paylaşmak için iCloud’u kullanma konusuna bakın.
Aile İçi Paylaşım simgesi
Aile bireylerinizle müzik, film, uygulama, abonelik ve daha pek çok şey paylaşma
Aile Paylaşımı ile siz ve en çok beş aile üyesi Apple Music, Apple TV+, iCloud+, Apple Fitness+, Apple News+ ve Apple Arcade gibi harika Apple servislerine erişimi paylaşabilirsiniz. Grubunuz iTunes, Apple Books ve App Store satın almalarını, iCloud saklama planını ve bir aile fotoğraf albümünü de paylaşabilir. Hatta birbirinizin kayıp aygıtlarını bulmaya yardım edebilirsiniz. iCloud+’a abone olduğunuzda, tüm iCloud+ özelliklerini ve birlikte gelen saklama alanını da ailenizle paylaşabilirsiniz. Aile Paylaşımı hakkında daha fazla bilgi.
iCloud Özel Geçişi simgesi
iCloud Özel Geçişi
Safari’de IP adresinizi ve dolaşma etkinliğinizi gizleyin ve şifrelenmemiş internet trafiğinizi koruyun; böylece Apple da dâhil olmak üzere hiç kimse kim olduğunuzu veya hangi siteleri ziyaret ettiğinizi göremez. iCloud+ ile kullanılabilir. Özel Geçiş hakkında daha fazla bilgi edinin.
E-Postamı Gizle simgesi
E-Postamı Gizle
Kişisel gelen kutunuza ileten ve istediğiniz zaman silebileceğiniz benzersiz, rasgele adresler yaratarak kişisel e-posta adresinizi gizli tutun. iCloud+ ile kullanılabilir. E-Postamı Gizle hakkında daha fazla bilgi edinin.
Mail, Takvim, Notlar, Kişiler, Anımsatıcılar, Mesajlar, Ev ve News simgeleri
Favori uygulamalarınız iCloud ile daha da iyi
Postanızı, takvimlerinizi, notlarınızı, kişilerinizi, anımsatıcılarınızı, mesajlarınızı ve daha fazlasını tüm aygıtlarınızda eşzamanlı tutun. Mac’inizdeki uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinin.
Safari simgesi
Safari yer işaretleri, açık sekmeler, Okuma Listesi ve Sekme Grupları
Açık tarayıcı sekmelerinizi tüm aygıtlarınızda eşzamanlayın, aynı yer işaretlerine erişin ve çevrimdışı olsanız bile okuma listenizden makaleler okuyun. Ayrıca, sekme gruplarınızı tüm aygıtlarınızda güncel tutun ve başkalarıyla sekme gruplarında ortak çalışın. Safari hakkında daha fazla bilgi.
iCloud Anahtar Zinciri simgesi
iCloud Anahtar Zinciri
iCloud’da parolalarınızı, kredi kartlarınızı ve daha fazlasını güvenle saklayın. Safari’de ve desteklenen diğer web tarayıcılarında bilgilerinizi otomatik doldurun. iCloud Anahtar Zinciri hakkında daha fazla bilgi.
iCloud simgesi
iCloud saklama alanı
Herkesin başlangıçta ücretsiz 5 GB iCloud saklama alanı vardır ve yükseltmek her zaman çok kolaydır. Uygulamalarınız ve iTunes Store satın almalarınız iCloud saklama alanınızdan sayılmaz, buna yalnızca fotoğraflar, videolar, dosyalar ve aygıt yedeklemeleri için gerek duyarsınız. iCloud’da saklanan veriler şifrelenir ve iki faktörlü kimlik doğrulama ile hesabınıza yalnızca güvendiğiniz aygıtlardan erişilebilir. iCloud saklama alanı hakkında daha fazla bilgi edinin.
 

Benzer konular

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst Alt