2024 Samsung Televizyon Modelleri ve Özellikleri

2024 Samsung Televizyon Modelleri ve Özellikleri konusu Televizyon.Gen.TR sitesinden alıntılanmıştır.

2024 Yılında Türkiye’de Satışa Sunulan Samsung Televizyon Modelleri ve Öne Çıkan Özellikleri​

Samsung, 2024 yılında Türkiye pazarına sunduğu televizyon modelleriyle, teknolojik yenilikler ve üstün görüntü kalitesi sunmaya devam ediyor. Bu yıl, farklı boyut ve özelliklerdeki modellerle geniş bir kitleye hitap eden Samsung, hem geleneksel hem de ileri teknolojiye sahip televizyonlarıyla dikkat çekiyor. İşte 2024 yılında Türkiye’de satışa sunulan Samsung televizyon modelleri ve öne çıkan özellikleri:

1. Samsung Neo QLED 8K (QN900C Serisi)

Boyutlar:

• 65 inç
  • 75 inç
  • 85 inç

Çözünürlük:

• 8K (7680 x 4320 piksel)

Aydınlatma Sistemi:

• Neo Quantum Mini LED

Teknik Özellikler:

• HDR: Quantum HDR 64x
  • HDMI Portları: 4 adet HDMI 2.1
  • USB Portları: 3 adet USB 2.0
  • İşlemci: Neo Quantum 8K işlemci
  • İşletim Sistemi: Tizen

Öne Çıkan Özellikler:

Samsung Neo QLED 8K QN900C serisi, 8K çözünürlüğüyle olağanüstü netlik sunarak, izleyicilere gerçekçilikte zirveye ulaştırıyor. Neo Quantum Mini LED teknolojisi, ekranın her köşesinde derin siyahlar ve parlak beyazlar sağlıyor. Quantum HDR 64x desteği, HDR içerikleri en üst seviyede görsel bir şölen haline getiriyor. HDMI 2.1 bağlantı noktaları, 8K çözünürlükte 120 Hz yenileme hızını destekleyerek oyunseverler için de ideal bir seçenek sunuyor. Bu model, aynı zamanda Tizen işletim sistemi ile sorunsuz bir akıllı TV deneyimi sağlıyor.

2. Samsung OLED 4K (S95C Serisi)

Boyutlar:

• 55 inç
  • 65 inç
  • 77 inç

Çözünürlük:

• 4K (3840 x 2160 piksel)

Aydınlatma Sistemi:

• OLED

Teknik Özellikler:

• HDR: HDR10+, Quantum HDR OLED
  • USB Portları: 2 adet USB 2.0
  • İşlemci: Quantum 4K işlemci

Öne Çıkan Özellikler:

Samsung’un OLED 4K S95C serisi, OLED teknolojisi ile derin siyahlar ve canlı renkler sunuyor. 4K çözünürlükte detayları ve kontrastı mükemmel bir şekilde sunan bu model, özellikle sinema ve dizi izleyicileri için ideal. HDR10+ ve Quantum HDR OLED teknolojileri, her sahnede optimum parlaklık ve kontrast ayarı yaparak, izleyiciye benzersiz bir deneyim sunuyor. HDMI 2.1 portları sayesinde yüksek çözünürlüklü içerikleri ve hızlı aksiyon sahnelerini sorunsuz bir şekilde izlemek mümkün.

3. Samsung Crystal UHD 4K (BU8500 Serisi)

Boyutlar:

• 43 inç
  • 50 inç
  • 55 inç
  • 65 inç
  • 75 inç

Çözünürlük:

Aydınlatma Sistemi:

• LED

Teknik Özellikler:

• HDR: HDR10+, HLG
  • HDMI Portları: 3 adet HDMI 2.0
  • İşlemci: Crystal 4K işlemci

Öne Çıkan Özellikler:

Crystal UHD 4K BU8500 serisi, 2024 yılında Samsung’un en çok tercih edilen modelleri arasında yer alıyor. 4K çözünürlüğü ve HDR10+ desteğiyle, canlı ve net görüntüler sunan bu model, geniş bir renk yelpazesi sunan Crystal Display teknolojisi ile destekleniyor. Samsung’un Tizen işletim sistemi, akıllı TV deneyimini kusursuz hale getirirken, 3 adet HDMI 2.0 portu ile çoklu cihaz bağlantılarını kolaylaştırıyor.

4. Samsung The Frame 4K (LS03C Serisi)

Boyutlar:

• 32 inç
  • 43 inç
  • 50 inç
  • 55 inç
  • 65 inç
  • 75 inç

Çözünürlük:

Aydınlatma Sistemi:

• LED

Teknik Özellikler:

• HDR: HDR10+
  • HDMI Portları: 4 adet HDMI 2.0

Öne Çıkan Özellikler:

Samsung The Frame 4K LS03C serisi, hem bir televizyon hem de bir sanat eseri olarak tasarlanmış. Ekranı kapalıyken bir sanat eseri sergileyebilen bu model, dekorasyonun bir parçası olarak evinizde yer alıyor. 4K çözünürlük ve Quantum 4K işlemcisi ile mükemmel görüntü kalitesi sunan The Frame, HDR10+ desteği ile her sahnede detayları ön plana çıkarıyor. The Frame’in manyetik olarak değiştirilebilen çerçeveleri, farklı dekoratif seçenekler sunarak kullanıcıların kişisel tarzlarını yansıtmasına olanak tanıyor.

5. Samsung QLED 4K (Q80C Serisi)

Boyutlar:

• 55 inç
  • 65 inç
  • 75 inç
  • 85 inç

Çözünürlük:

Aydınlatma Sistemi:

• QLED

Teknik Özellikler:

• HDR: Quantum HDR 12x

Öne Çıkan Özellikler:

Samsung QLED 4K Q80C serisi, Quantum Dot teknolojisi ile %100 renk hacmi sunarak, renkleri her parlaklık seviyesinde doğru şekilde gösterir. Quantum HDR 12x ile donatılan bu model, her sahnede zengin kontrast ve detayları ortaya çıkarır. Oyunseverler için HDMI 2.1 portları ile yüksek yenileme hızı ve düşük gecikme süresi sağlayan Q80C serisi, aynı zamanda Tizen işletim sistemiyle güçlü bir akıllı TV deneyimi sunar.

6. Samsung MicroLED (M1 Serisi)

Boyutlar:

• 89 inç
  • 101 inç
  • 110 inç

Çözünürlük:

Aydınlatma Sistemi:

• MicroLED

Teknik Özellikler:

• İşlemci: Micro AI işlemci

Öne Çıkan Özellikler:

Samsung’un MicroLED teknolojisine sahip M1 serisi, 2024 yılında Türkiye’de satışa sunulan en ileri teknolojiye sahip modellerden biri. MicroLED, her pikselin kendi ışığını yaydığı bir teknoloji kullanarak, mükemmel siyahlar ve olağanüstü parlaklık sunar. HDR10+ desteğiyle, görüntü kalitesi ve renk doğruluğu en üst düzeye çıkıyor. Büyük ekran boyutları ile özellikle geniş oturma odaları ve ev sinema sistemleri için ideal olan bu model, HDMI 2.1 bağlantıları ile 4K’da yüksek performans sunuyor.

7. Samsung Serif 4K (LS01C Serisi)

Boyutlar:

• 43 inç
  • 55 inç

Çözünürlük:

Aydınlatma Sistemi:

• LED

Teknik Özellikler:

• HDMI Portları: 4 adet HDMI 2.0

Öne Çıkan Özellikler:

Samsung Serif 4K LS01C serisi, hem işlevsel hem de estetik olarak dikkat çeken bir model. İkonik tasarımı ile öne çıkan Serif, hem bir televizyon hem de dekoratif bir obje olarak kullanılabiliyor. 4K çözünürlük ve HDR10+ desteği ile üstün görüntü kalitesi sunarken, Quantum 4K işlemcisi ile performansı artırıyor. Tizen işletim sistemi, akıllı TV deneyimini sorunsuz hale getirirken, çoklu HDMI ve USB bağlantı noktaları, farklı cihazların kolayca bağlanmasını sağlıyor.

8. Samsung TU7000 Crystal UHD 4K

Boyutlar:

• 43 inç
  • 50 inç
  • 55 inç
  • 65 inç

Çözünürlük:

Aydınlatma Sistemi:

• LED

Teknik Özellikler:

• HDR: HDR10+, HLG
  • HDMI Portları: 2 adet HDMI 2.0
  • USB Portları: 1 adet USB 2.0
  • İşlemci: Crystal 4K işlemci

Öne Çıkan Özellikler:

Samsung TU7000 serisi, uygun fiyatlı bir 4K televizyon arayan kullanıcılar için ideal bir seçenek sunuyor. Crystal UHD ekranı, canlı renkler ve net görüntüler sunarken, HDR10+ teknolojisiyle desteklenen yüksek dinamik aralık, izleyicilere etkileyici bir görsel deneyim sunuyor. Tizen işletim sistemi sayesinde akıllı TV fonksiyonları sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve geniş bir uygulama yelpazesi sunuyor. 2 adet HDMI ve 1 adet USB portu, çoklu cihaz bağlantısı için yeterli seçenek sunuyor.

Sonuç​

Samsung, 2024 yılında Türkiye’de satışa sunduğu geniş televizyon yelpazesi ile her türlü kullanıcı ihtiyacına yönelik çözümler sunuyor. 8K çözünürlükten, OLED ve MicroLED teknolojisine, estetik tasarımlardan uygun fiyatlı modellere kadar birçok seçenek mevcut. Her bir model, kullanıcıların izleme deneyimlerini en üst seviyeye çıkaracak teknik özelliklerle donatılmış durumda. Bu makale, Samsung’un 2024 yılında Türkiye pazarında sunduğu televizyonların öne çıkan özelliklerini ve teknik detaylarını kapsamlı bir şekilde inceleyerek, televizyon almayı düşünen kullanıcılar için yol gösterici olmayı amaçlıyor.

2024 Samsung Televizyon Modelleri ve Özellikleri başlıklı içerik Televizyon Bilgileri sitesinde yayınlanmıştır. Benzeri içerikler ve daha fazlasını Televizyon.Gen.TR adresinde bulabilirsiniz.

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.